İzmir Boşanma Avuatı Tavsiye

Boşanma aşamasına gelen çiftlerin her şeyden önce akıllarına gelen sorulardan biri de, bu hassas süreçte avukatlarını en doğru şekilde nasıl belirleyecekleridir. Bunun için de İzmir boşanma avukatı tavsiye yoluna başvurdukları ve fikir aldıkları görülmektedir.

Ancak avukat seçiminde tavsiyeden ziyade en sağlıklı yol öncelikle söz konusu avukatla ön görüşme sağlamak ve bu görüşme doğrultusunda bir seçim yapmaktır. En iyi boşanma avukatı, müvekkili ile samimi ilişki kurabilen müvekkilinin ihtiyacı olduğu anda kendisine ulaşabildiği avukattır.

Boşanmak isteyen taraf için yapılması gereken ilk iş boşanma kararını kesinleştirmektir. Öfkeyle ani verilen karar yerine mantık ve duygu süzgecinden geçirilmiş, olgunlaştırılmış bir karar olmalıdır. Taraflar boşanma kararı vermeden önce aile danışmanından destek alarak evliliği kurtarma yollarını da denemelidirler. Tüm çabalara rağmen artık evliliğin yürümediği kanaati oluştuysa boşanma kararı verilip süreç başlatılmalıdır. Boşanma kararı sonrası taraf eşiyle görüşüp mümkünse anlaşmalı boşanma yoluna gitmeyi denemelidir. Anlaşmalı boşanma mümkün değilse boşanmak isteyen eş hukuki durumunu belirlemelidir. Boşanma davasının olası nedenleri ve hangi nedenle boşanma davası açılacağı belirlenmelidir.