İzmir Ağır Ceza Avukatı

İzmir Ağır Ceza Avukatı

Hukuki destek için Avukat Mehmet Sinan Akkuş'u arayabilirsiniz
0 (532) 155 08 50

İzmir ağır ceza avukatı, yargılaması Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan ceza davalarını ve Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan soruşturma dosyalarını takip eder ve gerekli işlemleri yapar. İzmir ağır ceza avukatı; şüpheli, sanık, müşteki ya da katılan sıfatına sahip tarafların vekilliğini yapabilir. Ancak genel olarak soruşturma aşamasında şüphelinin ve dava aşamasında sanığın müdafii olarak görev yapılmaktadır.

Ağır ceza davaları, uygulanan hapis cezalarının süresi açısından oldukça ağır sonuçlar doğuran davalardır. Bu nedenle hassaslıkla takip edilmesi gerekir. Ağır ceza davalarında usule ilişkin işlemlerin detaylıca incelenmesi, duruşmaların düzenli olarak takip edilmesi, itirazların vaktinde yapılması ve lehe olan hükümlerin uygulanmasının sağlanması kritiktir. Bu hususlarda avukatla birlikte çalışılması önem arz etmektedir. Avukatsız olarak takip edilen ağır ceza davalarında yapılan hatalar ve eksiklikler nedeniyle çok ciddi mağduriyetler yaşanabilmektedir. Bu sebeple İzmir ve çevre illerinde görülen ağır ceza davalarında İzmir ağır ceza avukatı ile çalışılması faydalı olacaktır.

Ağır ceza davalarında diğer davalardan farklı olarak tutuklu olarak yargılama ihtimali bulunmaktadır. İzmir ağır ceza avukatı tutukluğa itiraz edilmesi, tutuklu kişiyle görüşülmesi ve ailesinin bilgilendirilmesi ve tutuklu kişinin cezaevinde ihtiyaçları konusunda yardımcı olunması gibi konularda da hizmet vermektedir.

İzmir Ağır Ceza Avukatı, Soru - Cevap

 • İzmir Ağır Ceza Avukatına Nasıl Ulaşabilirim?

  İzmir ağır ceza avukatına, sitemizin iletişim sekmesinde yer alan adres ve telefon numarası üzerinden ulaşılabilir.

 • İzmir Ağır Ceza Avukatı Hangi Hizmetleri Verir?

  İzmir ağır ceza avukatı, Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ya da henüz soruşturma aşamasında olan fakat davası açıldığında Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davalarda şüpheli ve sanık müdafiliği yapar. Bunun yanında şikayetçi ve katılanların da vekilliğini yapmaktadır. Özellikle müdafii olarak sanığın haklarının korunması, indirimlerin uygulatılması ve daha az miktarda ceza alması için gerekli savunmayı etkili bir şekilde yapar.

 • İzmir Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

  İzmir ağır ceza avukatı, kanunda Ağır Ceza Mahkemesi’nin görev alanında olduğu belirtilen suçlara ilişkin davalara bakar. Nitelikli dolandırıcılık, kasten ve taksirle öldürme, yağma, rüşvet gibi belli başlı suçlar Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülür. Ek olarak ceza üst sınırı 10 yıldan fazla olan suçlar da Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülür. İzmir ağır ceza avukatı, tüm bu davalarda davanın olası ağır sonuçlarının bilincinde olarak titizlikle çalışmasını yürütür.

 • İzmir Ağır Ceza Avukatı Ücreti Nedir?

  İzmir ağır ceza avukatının ücreti davaya konu olan suça, olayın özelliklerine ve verilecek olan hizmetin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Belirtmek gerekir ki ağır ceza davaları oldukça fazla emek isteyen bir alandır. Bu nedenle ağır ceza davalarında avukatlık ücreti asliye ceza davalarındaki avukatlık ücretine göre fazla olabilir. İzmir ağır ceza avukatı ücreti konusunda net bir bilgi almak adına avukat ile iletişime geçilmesi daha doğru olacaktır.