İzmir Avukat

İzmir Avukat

Hukuki destek için Avukat Mehmet Sinan Akkuş'u arayabilirsiniz
0 (532) 155 08 50

İzmir avukat, İzmir Barosu levhasına kayıtlı olarak görev yapan ya da İzmir'de çalışan avukata denilmektedir. İzmir avukat, yalnızca İzmir'de görülen davalara bakmaz, Türkiye'nin her yerindeki davalara bakabilir. Bir avukata vekalet verecek olan kişiler daha kolay iletişime geçebilmek adına yaşadığı şehirdeki avukatlarla çalışmayı tercih etmektedir. Bu nedenle İzmir'de yaşayan kişilerin dava ve diğer hukuki işleri hakkında daha kolay iletişim kurabilmek, yüz yüze görüşebilmek için İzmir avukat ile çalışması faydalı olacaktır.

İzmir avukatın yaptığı başlıca işler şu şekildedir;

 • Davanın açılması
 • Duruşmaların takip edilmesi
 • Dava süresince gerekli dilekçelerin ve beyanların mahkemeye sunulması
 • Kararlara itiraz edilmesi
 • Danışmanlık hizmeti verilmesi
 • Resmi kurum ve kuruluşlarda işlemlerin yapılması
 • İcra takibi açılması
 • Haciz işlemlerinin uygulanması
 • İcra dairelerinde gerekli işlemlerin yapılması

İzmir avukat, müvekkilinin verdiği vekaletnamede yer alan yetkiler uyarınca müvekkilini temsil etmeye ve müvekkilinin yararına gerekli işlemleri yapmaya yetkili olacaktır. Hukuki iş ve işlemlerin avukat aracılığı ile yapılması hem hata ve eksikleri önlemekte hem de olası mağduriyetlerin önüne geçmektedir.

İzmir ve çevre illerde boşanma davası, ceza davası, iş davası, ticari dava, tazminat davası, idari dava ve diğer tüm davalar için İzmir avukata danışılabilir. Ayrıca tüm hukuk alanlarında dava süreci avukat aracılığıyla yürütülebilir. Belirtmek gerekir ki her dava ve hukuki iş olayın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle kişilerin kendi kendilerine edindikleri bilgilere dayanarak davayı yürütmesi, avukata ihtiyaç olmadığının düşünülmesi geri dönüşü mümkün olmayan zararlara yol açabilmektedir. Bu nedenle İzmir ve çevre illerinde dava ya da başka bir hukuki işi olan kişilerin İzmir avukata ulaşmaları faydalı olacaktır.

İzmir Avukat, Soru - Cevap

 • İzmir Avukat Ücreti Ne Kadar?

  Tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de avukatlık ücretleri işin niteliği, zorluğu ve konusuna göre değişiklik göstermektedir. İzmir avukat ücretleri için belli bir miktar telaffuz etmek mümkün değildir. Ancak bu konuda İzmir Barosu'nun tavsiye niteliğinde ücret tarifesi fikir verebilir. Ayrıca İzmir'de görülecek olan davanızın İzmir avukat tarafından takip edilmesi birçok masrafı azaltacaktır.

 • İzmir Avukat Hangi Davalara Bakar?

  İzmir avukat, her avukat gibi tüm dava türlerine bakma yetkisine sahiptir. Ancak bazı avukatlar belli alanlarda uzmanlaşır ve o alandaki davalara bakmayı tercih eder. Bu nedenle bir davanız olması halinde İzmir avukata danışarak fikir edinmeniz daha doğru olacaktır.

 • İzmir Avukat Hukuki Danışmanlık Nedir?

  İzmir avukat, hukuki danışmanlık hizmetiyle hukuki sorunların ortaya çıkmadan önlenmesine yönelik çalışır. Bu sayede hem zamandan hem da maddiyattan tasarruf yapılmasını sağlayabilir. Küçük ya da büyük çaplı şirketler, site ve bina yönetimleri, şahıslar hukuki danışmanlık hizmeti alabilir. Hukuki danışmanlık hizmeti için bir konu sınırlaması bulunmamaktadır. Ticaret hukuku, iş hukuku, tüketici hukuku, borçlar hukuku, icra hukuku ve diğer hukuk alanlarında İzmir avukat, hukuki danışmanlık hizmeti verebilir.

 • İzmir Boşanma Avukatı Nedir?

  İzmir boşanma avukatı, boşanma davalarında uzmanlaşan ve bu tür davalarla ilgilenen, bunun yanında İzmir Barosu’na kayıtlı olan ya da İzmir’de çalışan avukatlardır. İzmir boşanma avukatı, İzmir’de ya da başka bir şehirde açılan boşanma davalarında, tarafların İzmir’de ya da başka bir şehirde yaşadığı boşanma davalarında vekaletname ile davanın açılması ve yürütülmesi sürecini ilerletebilir. Her ne kadar her avukat her türlü davaya bakma yetkisine sahip olsa da boşanma gibi bir konuda alanında deneyimli bir avukatla çalışılması tavsiye edilir.