İzmir Bilişim Avukatı

İzmir Bilişim Avukatı

Hukuki destek için Avukat Mehmet Sinan Akkuş'u arayabilirsiniz
0 (532) 155 08 50

İzmir bilişim avukatı, bilişim hukuku ve bilişim hukuku ile bağlantılı olan alanlarda avukatlık görevi yapmaktadır. Bilişim hukuku diğer hukuk dallarına göre oldukça yeni bir alandır. Bilişim hukukunun, ceza davaları ve hukuk davaları ile birçok kesişimi bulunmaktadır. İzmir bilişim avukatı, gerek ceza davaları gerekse hukuk davalarında bilişim hukuku ile ilgili konularda gerekli hizmeti vermektedir.

İzmir bilişim avukatının en fazla hizmet verdiği alanlardan biri ceza davalarıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte bilişim sistemlerinin ve araçlarının suç işlemek amacıyla kullanımı artmıştır. Buna bağlı olarak da bilişim suçları adı verilen yeni bir suç kategorisi hukuk dünyasına girmiştir. Türk Ceza Kanunu’nun 243. İle 245. Maddeleri arasında düzenlenen bilişim suçları, özel uzmanlık gerektirir nitelikte davalardır. Ayrıca birçok suçta bilişim sistem ve araçları delil konusunda önem taşımaktadır. Bu nedenle gerek bilişim suçları gerekse de bilişim ile ilişkili delillerin bulunduğu suçlarda bilişim hukuku alanında deneyimli İzmir bilişim avukatı ile çalışılması önemlidir.

İzmir bilişim avukatı, bilişim hukuku ile ilişkili hukuk davalarında da avukatlık hizmeti vermektedir. Özellikle tazminat davası, boşanma davası ve tüketici davasında bilişim hukuku git gide daha büyük alan kaplamaktadır. Bilgisayar, telefon, sosyal medya siteleri gibi bilişim sistem ve araçları birçok hukuk davasında davanın konusu olabilmekte ve delil niteliği taşıyabilmektedir. Bu nedenle bilişim hukuku alanında çalışan İzmir bilişim avukatından destek alınması bu tarz davalarda olumlu sonuç alınması adına faydalı olacaktır.

İzmir Bilişim Avukatı, Soru - Cevap

 • İzmir Bilişim Avukatına Nasıl Ulaşabilirim?

  İzmir bilişim avukatına, internet sitemizin iletişim bölümü üzerinden, adres ve telefon numarası aracılığıyla ulaşılabilir.

 • İzmir Bilişim Avukatı Hangi Bilişim Suçlarında Hizmet Verir?

  İzmir bilişim avukatı, hem bilişim hukuku hem de ceza hukuku alanında var olan deneyimi sayesinde bilişim suçları ile ilgili ceza davalarında titizlikle hizmet vermektedir. İzmir bilişim avukatı, bilişim suçlarından doğan ceza davalarında sanık müdafiliği ve şikayetçi vekilliği yapmaktadır. Bilişim suçları, teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Bilişim avukatı ile çalışılmaması halinde ciddi mağduriyetler yaşanabilmektedir. İzmir bilişim avukatının hizmet verdiği, bilişim suçları şunlardır;

  • Bilişim Sistemine Girme Suçu (TCK 243. Madde)
  • Bilişim Sistemini Engelleme, Bozma, Erişilmez Kılma, Verileri Yok Etme veya Değiştirme Suçu (TCK 244. Madde)
  • Yasak Cihaz veya Program Kullanma Suçu (TCK 245/a Madde)
  • Banka veya Kredi Kartının Kötüye Kullanılması Suçu (TCK 245. Madde)
 • İzmir Bilişim Avukatı Ceza Davalarında Hangi Hizmetleri Verir?

  İzmir bilişim avukatı, yalnızca bilişim suçlarından kaynaklanan ceza davalarında değil, bilişim hukuku ve ceza hukukunun kesiştiği diğer davalarda da hizmet vermektedir. Ceza davalarında kanıt büyük önem taşır. Teknolojinin gelişmesi nedeniyle de bilişim sistemleri ve araçları sık sık kanıt niteliği taşıyabilmektedir. Özellikle internet üzerinden yapılan yazışma ve paylaşımlar birçok suç için kanıt teşkil edebilmektedir. IP tespiti ve diğer bilişim sistemleri üzerine araştırmalar ceza davalarında kullanılan yöntemler haline gelmiştir. İzmir bilişim avukatı, tüm bu hususlarda deneyimi ve bilgisi sayesinde gerekli iş ve işlemleri müvekkili adına yapmaktadır.

 • İzmir Bilişim Avukatı Hukuk Davalarında Hangi Hizmetleri Verir?

  İzmir bilişim avukatı, hukuk davalarında bilişim hukuku ile kesişen konularda hukuki destek sağlamaktadır. Telefon, bilgisayar, tablet, internet siteleri, internet gazeteleri ve sosyal medya gibi bilişim sistem ve araçları hukuk davalarında davanın konusunu oluşturabilmekte ve delil olarak mahkemelere sunulabilmektedir. Özellikle boşanma davası, tazminat davası, tüketici davası gibi hukuk davalarında mesajlaşmalar ve paylaşımlar iddiaların kanıtlanması için mühimdir. İzmir bilişim avukatı, hukuk davalarında bilişim hukukunu ilgilendiren hususlarda avukatlık hizmeti ve danışmanlık hizmeti vererek olumlu sonuç alınması için çalışmaktadır.

 • İzmir Bilişim Avukatı Ücreti Nedir?

  İzmir bilişim avukatı ücreti, davanın türü ve niteliğine göre farklılık göstermektedir. Avukatlık ücreti, avukatlar tarafından işin özellikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Bu nedenle İzmir bilişim avukatı ücretini net olarak belirtmek mümkün değildir. Ancak İzmir bilişim avukatı ile iletişime geçerek ücret konusunda daha doğru bilgi alınabilir.